Szkolenia BHP PPOŻ - Łódź,Warszawa online, stacjonarne - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Stały nadzór firm BHP "Outsourcing"

Świadczymy kompleksową obsługę w zakresie zadań służby bhp i ochrony przeciwpożarowej. Podstawę prawną działalności służb bhp stanowi Kodeks Pracy Art. 237 oraz przepis wykonawczy - Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 września 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. Nr 109, poz. 704 z póź. zm.)

Zlecenie wykonywania zadań służby bhp specjalistom spoza zakłady pracy  jest bardzo komfortowym i kompleksowym rozwiązaniem. Korzystanie z naszych usług należy do najefektywniejszej i najtańszej strategii zarządzania przedsiębiorstwem.


W ramach świadczenia kompleksowych stałych usług bhp  proponujemy:

 Doradztwo w sprawach stosowania przepisów, zasad bhp i technicznego bezpieczeństwa pracy.
 Przeprowadzanie kontroli warunków pracy oraz przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.
 Bieżące informowanie pracodawcy o stwierdzonych brakach i zagrożeniach, wraz z przedstawieniem wniosków profilaktycznych  w celu ich likwidacji.
 Współudział w reprezentowaniu Zleceniodawcy przed Państwową Inspekcją Pracy, Państwową Inspekcją Sanitarną oraz Państwową Strażą Pożarną.
 Przeprowadzanie szkoleń wstępnych i okresowych dla wszystkich pracowników firmy.
 Sporządzanie okresowych ocen i analiz stanu bhp, przedstawianie wniosków oraz propozycji poprawy warunków prac
y.
 Prowadzenie kart i rejestrów wymaganych przez Państwową Inspekcję Pracy.
 Kompletowanie i prowadzenie dokumentacji wypadków przy pracy
oraz chorób zawodowych.
 Koordynowanie badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia.
 Dokonywanie oceny ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy, opracowywanie wyników i poziomu ryzyka, określanie działań korygująco - zapobiegawczych.
 Współpraca z lekarzem medycyny pracy.

Udział w opracowywaniu wewnętrznych zarządzeń, regulaminów i instrukcji ogólnych dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, m.in.:
 pomoc w opracowaniu przepisów wewnętrznych regulujących zagadnienia bhp,
 sporządzenie zakładowych wykazów prac wzbronionym kobietom i młodocianym,
 opiniowanie szczegółowych instrukcji dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy na poszczególnych stanowiskach pracy oraz opiniowanie instrukcji stanowiskowych obsługi maszyn i urządzeń w zakresie bhp,
 doradztwo w zakresie zapewnienia pracownikom właściwej odzieży roboczej, środków ochrony indywidualnej oraz środków higieny osobistej.

Koordynowanie przeprowadzania postępowania powypadkowego ustalającego okoliczności i przyczyny zaistniałych wypadków przy pracy, m.in.:
• ustalanie okoliczności i przyczyn, które doprowadziły do powstania wypadku przy pracy,
• przesłuchanie poszkodowanego, świadków wypadku i zbieranie innych dowodów,
• sporządzanie obowiązującej dokumentacji powypadkowej i statystycznej.


Od momentu zawarcia umowy INSPEKTOR OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ naszej firmy przejmuje obowiązki z zakresu prowadzenia dokumentacji ppoż. firmy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2006 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2009 r. Nr 178, poz. 1380 z późn. zm.) oraz szkoli pracownika firmy odpowiedzialnego za ewakuację budynku.


W ramach świadczenia kompleksowych stałych usług ochrony przeciwpożarowej  proponujemy:

Do zadań inspektora ochrony przeciwpożarowej należą m.in.:

- przeprowadzać kontrolę i doradzać pracodawcy w sferze przestrzegania przeciwpożarowych wymagań zarówno technicznych jak i technologicznych, a także budowlanych i instalacyjnych,
- prowadzenie wymaganej dokumentacji z zakresu ochrony przeciwpożarowej,
- doradzać pracodawcy w zakresie doboru i rozmieszczenia gaśnic oraz urządzeń przeciwpożarowych,
kontrolowanie terminów przeglądów gaśnic i hydrantów,
- wykonanie planów ewakuacji, procedur ewakuacji ludzi i mienia, określać sposoby i możliwe scenariusze na wypadek wybuchu pożaru, zaistnienia klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia,     
- oznakowanie obiektów znakami ochrony przeciwpożarowej oraz ewakuacyjnymi,
- dozorować organizację ochrony przeciwpożarowej na terenie obiektów w których trwają prace remontowo – budowlane,
- prowadzenie dokumentacji prac niebezpiecznych pod względem pożarowym,
- zapoznawać pracowników z przepisami przeciwpożarowymi (prowadzić szkolenia),
- sporządzanie protokołów ze stanu bezpieczeństwa pożarowego w obiekcie,
- korespondencja z Państwową Starażą Pożarną,
- pomoc w usunięciu nakazów pokontrolnych.


A także:
- Opracowuje Instrukcję Bezpieczeństwa Pożarowego dla obiektu i dba o jej aktualizację zgodnie z par. 6 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów;
- Przeprowadza praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji (tzw. „próbne ewakuacje” co najmniej raz na 2 lata w obiekcie przeznaczonym dla ponad 50 osób będących jego stałymi użytkownikami, nie zakwalifikowanego do kategorii zagrożenia ludzi ZL IV lub co roku w obiektach, w których cyklicznie zmienia się jednocześnie grupa powyżej 50 użytkowników, w szczególności: szkół, przedszkoli, internatów, domów studenckich;

Wszystkim zainteresowanym proponujemy bezpośrednie spotkanie z przedstawicielem naszej firmy w celu zapoznania się z Państwa oczekiwaniami, ustaleniem sposobu organizacji służby oraz wynagrodzeniem za realizację umowy.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego